Video (YouTube) Reklamları

Tüm kanallarda video içi reklam gösterimi...

Video Reklamları

YouTube Video Reklamları Nedir?

YouTube; Google'ın kendi bünyesinde bulundurduğu dünyanın en çok kullanılan ikici arama motoru ve dünyanın en çok ziyaret edilen video barındırma sitesidir.

YouTube Reklamları hedef kitleye en kısa yoldan ulaşmayı sağlayan yöntemlerden biridir. Tüm dünyadan milyonlarca kişinin video yüklediği YouTube, özellikle reklam verenlerin en çok gösterim aldığı mecra olarak görülmektedir.

TrueView video discovery reklamlarının işleyiş şekli

TrueView video discovery reklamları, YouTube'da ve Google Görüntülü Reklam Ağı'nda yayınlanabilir. YouTube'da, hem masaüstü sitenin hem de m.youtube.com adresinin arama ve izleme sayfalarının yanı sıra masaüstü ana sayfalarında ve YouTube mobil uygulamalarda gösterilebilir. Reklam birimi bir küçük resim ve en fazla üç satırlık metinden oluşur. Kullanıcı reklamı tıkladığında, videoyu izlemesi için YouTube izleme veya kanal sayfasına yönlendirilir (video reklam birimi içinde oynatılmaz). Kullanıcıları reklamveren sitesine çekmek için videolarda CTA yer paylaşımları kullanmanız önerilir. (Bu Bölüm Youtube'den Alıntıdır #1. ersr)

TrueView video discovery reklamları, yayınlandıkları reklam ağına göre farklı şekillerde görünür.

YouTube arama sonuçları

- En üst sırada yer alan reklam, aynı anda organik arama sonuçlarının altında da gösterilebilir.

YouTube video izleme sayfası

- İlgili video bölümünde küçük resim, başlık, kanal adı ve video görüntüleme sayısını içeren bir birim olarak.

- Videoda bir yer paylaşımı olarak. Yer paylaşımlı reklamlar, YouTube izleme sayfalarında ve yerleşik oynatıcılarda aynı şekilde görünür.

YouTube ana sayfası

- TrueView video discovery reklamları, Masthead'in satılmadığı günlerde YouTube ana sayfasında görünebilir.

YouTube mobil uygulamalar ana sayfası

TrueView video discovery reklamları mobil video masthead'inin satılmadığı günlerde Android ve iOS YouTube uygulamasının ana sayfasında görünebilir.

YouTube Mobil Web arama ve izleme sayfaları

Video discovery reklamları, ileri teknoloji cihazlarda, YouTube mobil arama ve izleme sayfalarının en üstteki ilgili video alanında tanıtılan video olarak görünebilir.

Google Görüntülü Reklam Ağı (GDN - Google Display Network)

Video reklamlar, Google Görüntülü Reklam Ağı kapsamındaki sitelerde bulunan aşağıdaki yerleşimlerde yayınlanır: 728x90 - 336x280 - 300x250 - 250x250 - 200x200

Raporlama metrikleri

•Gösterimler

•Tıklamalar

•Görüntülemeler

Bizimle, hemen iletişime geçebilirsiniz.